2-е до салонiкiйцiв 1

1 Від Павла, Силуана й Тимофія церкві салонікійській, що належить Богу, Отцю нашому і Господу Ісусу Христу.

2 Благодать вам і мир від Бога Отця нашого і Господа Ісуса Христа.

3 Ми повинні завжди дякувати Богові за вас, браття, і це буде справедливо, бо віра ваша так рясно зростає, а любов, яку маєте одне до одного, посилюється.

4 Ми самі вихваляємося вами перед церквами Божими, довготерпимістю вашою й вірою, незважаючи на всі переслідування й страждання, які ви зносите.

5 Це є доказом справедливості суду Божого. Його мета в тому, щоб ви були гідними царства Божого. За нього ви зараз страждаєте.

6 І справді справедливо було б, якби Бог відплатив стражданнями тим,

7 хто примушує вас терпіти, і коли Господь Ісус зійде до нас із Небес, дасть спокій тим, хто потерпає, разом з нами. Він з'явиться разом зі Своїми могутніми ангелами.

8 Він з'явиться з вогнем палючим і принесе покарання тим, хто не знає Бога і не приймає Доброї Звістки про нашого Господа Ісуса.

9 Їх буде покарано вічною погибеллю. І не бачити їм Господа та Його славну могутність у День,

10 коли Він прийде, щоб прославитися серед Своїх святих людей і возвеличитись усіма віруючими. А ви будете серед них, бо повірили в наше свідчення про Нього.

11 Ось чому ми весь час молимося за вас. Ми благаємо нашого Бога вподобати вас як людей, гідних того життя, до якого Він закликав вас. Тоді владою Своєю Він зможе здійснити будь-яке ваше благовоління і завершити будь-який труд, що йде від вашої віри.

12 Тож ім'я Господа нашого Ісуса Христа буде прославлене вами, і ви прославитеся через Нього, згідно з милістю нашого Бога і Господа Ісуса Христа.

2-е до салонiкiйцiв 2

1 Щодо пришестя Господа нашого Ісуса Христа і нашої зустрічі з Ним, то ми благаємо вас, браття,

2 щоб ви не втрачали зараз глузду, щоб не дозволили ошукати себе. Бо дехто твердить, буцімто він пророкує. Не вірте чиїмось ученням чи листу, буцімто написаному нами. У тому листі стверджується, що День Господній уже настав.

3 Не давайте нікому обдурювати себе. Я це кажу, бо День пришестя Господнього не настане доти, доки не станеться велике обурення і не виявиться супостат, син погибелі.

4 Він постане проти всього і піднесе себе вище всього Божого. Він увійде в Божий храм, сяде на престол і проголосить сам себе Богом.

5 Хіба ви забули, що я казав вам, перебуваючи з вами?

6 Тож ви знаєте, що саме стримує його з'явитися в призначений час.

7 Кажу я це, бо потайні сили беззаконня вже діють. Однак поки що їх стримано і буде стримано, аж поки того, хто їх стримує, буде прибрано з дороги.

8 Тоді з'явиться супостат, і Господь Ісус уб'є його одним лише подихом Своїм і знищить його, коли прийде у величі Своїй під час Свого пришестя.

9 Прихід супостата станеться під дією жахливих сил сатани. Він супроводжуватиметься облудними з'явами, знаками та дивами,

10 всякого роду нечистивими хитрощами й брехнею. Усе це він пустить у хід проти тих, хто на шляху до погибелі, хто відмовився від любові до істини, яка веде до спасіння.

11 Тому Бог надсилає їм хибні сили, що діятимуть в них, щоб вони повірили в те, що не є істинним.

12 То ж будуть засуджені всі, хто не повірив істині і має втіху від зла.

13 Але ми повинні завжди дякувати Богові за вас, брати наші. Господь вас любить, бо Бог вибрав вас іще з самого початку для спасіння через освячення Духом і через віру в істину.

14 До цього спасіння і закликав вас Бог через Добру Звістку, яку ми вам проповідували, щоб ви здобули славу Господа нашого Ісуса Христа.

15 Отже, браття, будьте непохитні й тримайтеся вчення, що прийшло до вас чи то через Слово, чи через лист наш.

16 А тепер нехай Сам Господь наш Ісус Христос і Бог, Отець наш, що виявив Свою любов до нас і завдяки милості Своїй дарував нам вічну втіху й добру надію,

17 втішить ваші серця і зміцнить вас у всьому доброму, що ви чините й промовляєте.

2-е до салонiкiйцiв 3

1 Ми маємо ще дещо вам сказати. Моліться за нас, браття, щоб послання Господнє швидко поширювалось і здобувало славу, як то сталось у вас.

2 Моліться, щоб ми врятувалися від розбещених і злих людей, бо не всі мають віру в Господа.

3 Але Господь вірний. Він зміцнить вас і захистить від лукавого.

4 Ми не маємо сумніву в вас перед Господом і впевнені, що ви виконуєте і виконуватимете все, чому ми вас наставляли.

5 Нехай же Господь направляє серця ваші на шлях любові Божої та довготерпіння Христового.

6 Зараз ми наказуємо вам, браття, в ім'я Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви сторонилися тих братів, що живуть бездумно і в лінощах, що не слідують вченню, одержаному від нас.

7 Я кажу це, бо ви самі знаєте, що вам треба наслідувати нас, бо ми не в лінощах жили з вами.

8 Нічийого хліба ми не їли даремно. І вдень і вночі ми посилено трудилися, щоб не обтяжувати нікого з вас.

9 І це не тому, що ми не могли просити вашої допомоги. Ми працювали, щоб забезпечити себе, для того, щоб стати прикладом, гідним наслідування.

10 Отож, коли були з вами, ми наствляли вас: «Хто не працює, той не їсть».

11 Ми нагадуємо про це тому, що чуємо, ніби дехто з вас живе в лінощах, не працює, зовсім нічого не робить, а лише втручається в справи інших.

12 Ми наставляємо їм, ми закликаємо таких людей в ім'я Господа Ісуса Христа, щоб вони мирно працювали й їли свій хліб.

13 Ви ж, браття, не втомлюйтеся творити добро.

14 Якщо хтось не слідує вказівкам цього листа, запам'ятайте його і не знайтеся з ним, щоб присоромити його.

15 Але не ставтеся до нього як до ворога. Краще переконуйте, як брата свого.

16 Нехай же сам Господь, Джерело миру, дарує вам мир завжди, й усіляким способом. Нехай Господь буде з усіма вами.

17 Я, Павло, пишу ці вітання й закінчую листа власноручно. І роблю я так у всіх своїх листах. Це є доказом, що вони від мене.

18 Я так пишу. Нехай благодать Господа нашого Ісуса Христа буде з усіма вами.